Haber

Bir Geçmişi Var: İşte Titanic Touring Company’nin CEO’sunun Anlatılmayan Sırrı

Titanik’i görmek isteyenler için turlar düzenleyen OceanGate’in CEO’su Stockton Rush’ın gemiyle ilginç bir bağı olduğu ortaya çıktı. Rush’ın dedesinin 1912’de batan gemide öldüğü öğrenildi.

Titanik’in enkazını görmek için okyanusta 12.000 feet’e inen Titanik’in akıbeti tüm dünya tarafından konuşuluyor.

Hafta sonu yolcu başı 250 bin dolar olan ve mürettebatla birlikte 5 kişiyi taşıyan Titan isimli araçla bağlantı koptu.

Araçta yaşananların ortasında OceanGate varyete şirketi CEO’su Stockton Rush da vardı. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken Rush hakkında dikkat çekici bir bilgi ortaya çıktı.

Titanik felaketinde öldüler

Rush ailesinin büyük büyük ailesi, ünlü Hollywood yapımı Titanic’te bu şekilde tasvir edilmiştir. Herkes gemiden kaçmaya çalışırken çift gemideki odalarına çekilip onun ölümünü bekledi.

Rush’ın eşi Wendy Rush’ın Titanik’te seyahat ettiği öğrenildi. İngiliz ve ABD medyasında yer alan haberlerde Wendy Rush’ın büyük-büyük-büyükbabasının Isador Straus, büyük-büyük-büyük-annesinin Ida Strauss olduğu açıklandı.

Strauss çiftinin Titanik’te “birinci sınıf” seyahat ettiği ve her ikisinin de kazada hayatını kaybettiği belirtildi.

Eşini almadan gitmedi

New York Times’ta yer alan haberde, Ida Straus’un kazanın ardından filikaya binmeyi reddettiği ve eşiyle birlikte gemide kalarak ölmeyi tercih ettiği de hatırlatıldı.

Resmi kayıtlar, eski bir kongre üyesi ve Macy’s mağazalarının kurucusu olarak çok zengin ve saygın bir kurucu olan Isidor Straus’un cankurtaran sandalına dahil edildiğini, ancak Straus’un “yetişkin çocuklar ve kadınlar gidene kadar cankurtaran sandalına binmeyi reddettiğini” belirtiyor. , Ida Straus’un ise 40 yıllık eşi var. Hiçbir yere gitmeyeceği kaydediliyor. Ida Straus’un özel üretim kürkünü hizmetçisi Ellen Bird’e hediye ettiği hatırlatıldı.

sözcü

mezitli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu