Haber

Kolombiya’daki La Tomatina festivalinde 40 ton domates kullanıldı

Güney Amerika’nın Kolombiya’nın Boyata bölgesine bağlı Sutamarchan kasabasında geçtiğimiz pazar günü düzenlenen ‘La Tomatina’ adlı domates festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Yabancı turistlerin katılımıyla Sutamarchan kasabasının ana caddelerinde düzenlenen geçit töreniyle başlayan festival, Sutamarchan Belediye Stadı’nda düzenlenen konserler, dans gösterileri ve çeşitli yarışlarla devam etti.

Festivalin en eğlenceli yanı ise katılımcıların serbestçe birbirlerine domates fırlattığı domates mücadelesi oldu.

Geçtiğimiz pazar günü öğleden sonra domates savaşında kullanılmak üzere 40 ton tüketime uygun olmayan domates festival alanına getirildi.

Yetkililer olası kazaların önüne geçmek için katılımcıları dikkatli olmaya davet ederken, domates savaşının başlamasıyla birlikte birbirlerine tonlarca domates atan katılımcılar kırmızıya boyandı.

Yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çeken La Tomatina festivali, domates yetiştiriciliğini teşvik etmek amacıyla 2005 yılından bu yana Sutamarchan’da düzenleniyor.

Festivalde domates mücadelesinin yanı sıra domates yeme yarışması gibi çeşitli oyunlar da düzenlenirken, domates yetiştiricileri en büyük domates ve en ağır domates kategorilerinde ödüllendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu