Haber

Yunanistan’da Orman Yangınları Kontrol Altına Alındı

Yunanistan’ın birçok noktasında 4 gündür devam eden orman yangınlarının büyük bölümü kontrol altına alınırken, Rodos Adası’ndaki yangının devam ettiği belirtildi.

Yunan medyasına yansıyan haberlerde, başkent Atina’nın da içinde bulunduğu Attiki bölgesi, Lutraki ve Sparti’deki yangınların kontrol altına alındığı ve bu bölgelerdeki yeni yangınlar için itfaiye ekiplerinin hazır bulunduğuna değinildi.

Rodos Adası’ndaki yangının kontrolsüz bir şekilde yayılmaya devam ettiği, tedbir amaçlı 3 köyün boşaltıldığı bildirildi.

“Ülkede yüksek yangın riski var” uyarısı

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ülke genelinde yürütülen itfaiye çalışmalarına silahlı kuvvetlerin de destek verdiğini duyurdu.

Yunan Radyo ve Televizyon Kurumu ERT’nin haberine göre, Yunan İtfaiyesi ülke genelinde devam eden yüksek orman yangını riskini gerekçe göstererek tüm personel izinlerini bir sonraki duyuruya kadar iptal etti.

Haberde, Yunanistan’ın yardım istediği Polonya, Slovakya ve Romanya’dan ekiplerin gelmeye başladığı, İsrail’den iki itfaiye uçağının gönderileceği duyuruldu.

Sıcak hava dalgası bugünden itibaren etkisini göstermeye başlayacağı için yetkililer, “Ülke genelinde yangın çıkma riskinin yüksek” olduğu uyarısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu