Haber

BELMEK yaz dönemi kursları için başvurular Ankara’da başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Mesleki Eğitim Kurslarında (BELMEK) yaz döneminde açılacak eğitimler için başvurular başlıyor. El becerilerini geliştirmek ve ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kadınların ilgi alanına giren kurslara kayıtlar 29 Mayıs-1 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl binlerce kadının hem el becerisi hem de akademik eğitim aldığı BELMEK’i yaz aylarında kadınlarla buluşturuyor. ABB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren BELMEK’lerde yaz döneminde açılacak kurslar için başvurular başlıyor. Kurslara katılmak isteyen Başkentli kadınlar 29 Mayıs-1 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında https://belmek.ankara.bel.tr/ adresinden başvuru yapabileceklerdir.

6 ANA BÖLGEDEKİ 58 KURS MERKEZİNDE 31 ANA DALDA EĞİTİM VERİLECEK

Yaz döneminde BELMEK’lerde eğitimler 6 ana bölgede 58 kurs merkezinde yapılacak. Kadınların mesleki, sanatsal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan BELMEK kurslarında; makine nakışı, el işlemesi, simli iplik, iğne oyası, iğne oyası, tel kırma, dantel açız, giysi, mefruşat, patchwork, triko, kapitone, ahşap boyama, kumaş boyama, ipek pentur, tezhip-hat, minyatür, ebru, çini, Seramik, mozaik, rölyef, ahşap rölyef, taş bebek, takı tasarımı, gümüşçülük, turistik el sanatları, konut ekonomisi-yemek, fotoğrafçılık, kilim ve el örgüsü olmak üzere toplam 31 branşta usta eğitmenler tarafından eğitim verilecek.

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak isteyenler aşağıdaki telefon numaralarıyla iletişime geçebilirler:

“-Çankaya: 433 82 71

-Çayyolu: 235 78 69

-Keçiören: 352 44 52

-Mamak: 320 56 17

-Sincan: 271 03 42

-Yenimahalle: 507 37 70″

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu