Ekonomi

Erdoğan: Kentsel dönüşümde daha kararlıyız

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Milletimize ve Adıyamanlı hemşehrilerimize bir kez daha başsağlığı diliyoruz. İnanıyoruz ki deprem ve sellerde kaybolan canlar, kıyamet günü şehitlerimizle birlikte diriltilecektir. Ateşin düştüğü yeri yaktığını da biliyoruz. Dayanışma ayı olan Ramazan’ı vesile kılmak istiyoruz. Bu ay boyunca sizlerle daha fazla birlikte olabilmek için elimizden geleni yapacağız. Bu zor günleri atlatacağız.

Seçim gündemi ne olursa olsun süreçleri takip etmeye devam edeceğiz.

Depremden en çok etkilenen 7 ilden 250 belediyeyi neredeyse zimmetine geçirdik. 53 belediyemizi kardeş belediye yaptık. İftar sahur sofralarından manevi güçlendirme programlarına kadar her alanda yanınızda olacak. Sadece kutsal günlerde değil, hayat normale dönene kadar faaliyetlerine devam edecek. Seçim gündemi ne olursa olsun süreçleri takip etmeye devam edeceğiz. Biz bu millete aşığız.

Vatandaşlarımız diyor ki liderim bizi onların eline bırakmayın.

İlgileniyoruz. Buradaki süreç 11 ilimizde devam ettiği sürece, tüm bakanlarımız, belediye başkanlarımız, emniyetimiz bu yolda her an sizlerle birlikte yürüyeceğiz. Siz milletin kaygısını çekmedikten sonra millet iradesiyle geldiğiniz koltuklar için ne siyasetin ne de otoritelerin rastgele bir fiyatı yoktur. Nereye gitsek vatandaşımız diyor liderim bizi ellerine bırakmayın.

TOKİ’mizi aktif bir şekilde kullanmayı hedefliyoruz.

Her ne olursa olsun umudu boşa çıkarmamaya kararlıyız. İnşallah hiçbir kardeşimizi mahcup etmeyiz. Depremde yıkılan şehirlerimizi restore etmeye çalışıyoruz. 50 bin konut, 23 bin 640 köy evi yapacağız. 1 yıl içinde teslim edeceğiz.

Kentsel dönüşüm konusunda daha kararlı davranacağız

Büyük bir heyecanla deprem testinden çıkan TOKİ’mizi aktif olarak kullanmayı hedefliyoruz. Kentsel dönüşüm konusunda daha kararlı davranacağız.

Bu sınavı başarıyla geçeceğiz.

Kentsel dönüşümü engellemek için ötekileştirilmiş ortamlara göz yummayacağız. Millet sandığa geldiğinde bu iddialılara en hoş cevabı vereceklerdir. Siyasi çıkarları için sıkıntıya düşenlerin durumu sizi umutsuzluğa sürüklemesin. Pek çok zorluğun üstesinden geldiğimiz gibi bu imtihanı da başarıyla geçeceğiz.

haber-dernekpazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu